logo, kancelaria adwokacka legionowo

kancelaria prawo gospodarcze

Prawo gospodarcze

Prawo gospodarcze stanowi kluczowy element w funkcjonowaniu każdej firmy. Bez względu na to, czy prowadzisz mały biznes w Legionowie, czy zarządzasz korporacją w Warszawie, znajomość prawa gospodarczego jest wymagana. Umiejętność wykorzystania przepisów na korzyść klienta to nasza specjalizacja. Jeżeli szukasz doświadczonej Kancelarii Adwokackiej w Legionowie czy specjalistów od prawa gospodarczego w Warszawie, jesteś we właściwym miejscu.

Nasz zespół adwokatów to przede wszystkim doświadczenie i praktyka, jesteśmy na bieżąco z najnowszymi trendami i zmianami w prawie gospodarczym. Zapewniamy wsparcie zarówno dla klientów indywidualnych, jak i fir m, oferując doradztwo, które pomaga w skutecznym prowadzeniu działalności gospodarczej. Pomożemy Ci zrozumieć, jak prawo gospodarcze wpływa na Twoją firmę i jak możesz z niego skorzystać, by osiągnąć sukces.

Widok z okna kancelarii adwokackiej zajmującej się prawem gospodarczym w Warszawie

Nasze usługi w zakresie prawa gospodarczego obejmują:

 • stałe doradztwo prawne przy bieżących sprawach przedsiębiorców,
 • zakładanie i likwidacje spółek,
 • przeprowadzanie procesów łączenia, podziału i przekształceń przedsiębiorstw,
 • negocjacje i przygotowywanie umów pomiędzy wspólnikami,
 • przygotowywanie i analizy umów handlowych,
 • projektowanie i negocjowanie umów między stronami w zakresie każdego rodzaju działalności sprzedażowej i usługowej,
 • opracowywanie dokumentów korporacyjnych i obsługa prawna organów spółek,
 • audyty korporacyjne i wdrażanie zasad ładu korporacyjnego (corporate governance),
 • analizy prawne typu due diligence,
 • sporządzanie regulaminów wewnętrznych i statutów przedsiębiorstw,
 • tworzenie fundacji i stowarzyszeń,
 • reprezentacja klientów przed sądami powszechnymi wszystkich instancji oraz Sądem Najwyższym, jak również reprezentacja klientów w postępowaniach zabezpieczających oraz egzekucyjnych.

Stałe doradztwo prawne przy bieżących sprawach przedsiębiorców:

Doradztwo prawne jest niezwykle ważne dla pomyślnej działalności każdego przedsiębiorcy, szczególnie w sprawach gospodarczych. Zmieniające się przepisy? Niepokojąca klauzula w umowie? Decyzja administracyjna została wydana nie po Twojej myśli? To wszystko wymaga szczegółowej analizy przez prawnika. Jabłońska & Jabłoński Adwokaci Legionowo – oferujemy naszym klientom stałe doradztwo prawne w ramach bieżącej działalności ich firm. Nasi adwokaci odpowiedzą na Twoje pytania, pomogą w zagadnieniach związanych z prawem gospodarczym oraz zapewnią Ci poczucie bezpieczeństwa, że Twoja firma działa zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem.

Niezależnie od tego, czy zarządzasz dużą korporacją w Warszawie czy jesteś właścicielem małej firmy w Legionowie, pomożemy Ci bezpiecznie prowadzić Twój biznes.

Zakładanie i likwidacje spółek:

Zakładanie spółki to jeden z kluczowych etapów w życiu przedsiębiorcy. To moment, który wymaga analizy i wybrania właściwej formy prawnej. Jabłońska & Jabłoński Adwokaci Legionowo – specjalizujemy się w prawie spółek, oferujemy wsparcie na każdym etapie zakładania spółki, począwszy od wyboru najodpowiedniejszej formy prawnej, aż po rejestrację firmy.

Likwidacja spółki to proces, który wymaga precyzyjnego działania zgodnie z określonymi procedurami prawnymi i fiskalnymi. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie likwidacji spółek, pomagając klientom przeprowadzić ten proces sprawnie i zgodnie z prawem.

Przeprowadzanie procesów łączenia, podziału i przekształceń przedsiębiorstw:

Procesy łączenia, podziału i przekształceń przedsiębiorstw są złożonymi operacjami, które wymagają dogłębnej prawniczej analizy. W Jabłońska & Jabłoński Adwokaci Legionowo, specjalizujemy się w prawie gospodarczym, posiadamy szerokie doświadczenie i wiedzę w zakresie przeprowadzania takich procesów. Pomożemy Ci w opracowaniu strategii, w negocjacjach, przygotowaniu niezbędnych dokumentów oraz reprezentacji przed organami administracyjnymi.

Negocjacje i przygotowywanie umów pomiędzy wspólnikami:

Kluczowym aspektem prowadzenia każdej spółki jest wspólny cel, zrozumienie i zarządzanie relacjami między wspólnikami. Dobrze przygotowane umowy pomiędzy wspólnikami stanowią solidną podstawę dla dobrze funkcjonującej organizacji. Jabłońska & Jabłoński Adwokaci Legionowo – mamy doświadczenie w negocjowaniu i przygotowywaniu tego rodzaju umów. Dobrze wiemy, jak ważne jest, aby umowy między wspólnikami były precyzyjne, jasne i zgodne z wewnętrznymi ustaleniami pomiędzy wspólnikami. Pomagamy również w negocjacjach, doradzimy Ci w zakresie wyboru najkorzystniejszych rozwiązań oraz przygotowujemy projekty umowy.

Przygotowywanie i analizy umów handlowych:

Umowy handlowe stanowią podstawę prowadzenia działalności gospodarczej. Bez względu na to, czy dotyczą one współpracy z dostawcami, klientami czy partnerami biznesowymi, kluczowe jest, aby były precyzyjnie sformułowane, zgodne z prawem i odpowiadały potrzebom Twojej firmy. Nasz zespół adwokatów zaprojektuje dla ciebie umowy uwzględniając specyfikę Twojej działalności. Pomożemy Ci również przeanalizować obecne umowy pod kątem ich zgodności z obowiązującym prawem oraz potencjalnych ryzyk. Dobrze wiemy jak ważna jest analiza zawieranych umów, pomoże ona uniknąć przyszłych problemów prawnych. Sprawdzimy, czy zawierane przez Ciebie umowy nie zawierają niedozwolonych klauzul i czy właściwie chronią interesy Twoje interesy.

Projektowanie i negocjowanie umów między stronami w zakresie każdego rodzaju działalności sprzedażowej i usługowej:

Niezależnie od tego, czy prowadzisz działalność sprzedażową czy usługową, dobrze zaprojektowane i skutecznie wynegocjowane umowy są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu. Poprawnie skonstruowana umowa powinna definiować prawa i obowiązki stron, zasady współpracy, regulować kwestie związane z ewentualnymi sporami oraz zabezpieczyć Twoje interesy. Zaprojektujemy dla Ciebie indywidualne projekty umów, dostosowane do specyfiki Twojego biznesu, uwzględniające najnowsze zmiany w prawie polskim oraz najlepsze praktyki branżowe.

Opracowywanie dokumentów korporacyjnych i obsługa prawna organów spółek:

Odpowiednio przygotowane dokumenty korporacyjne to podstawa prawidłowo funkcjonującej organizacji. Jabłońska & Jabłoński Adwokaci w Legionowie to kompleksowe doradztwo w zakresie tworzenia i modyfikowania dokumentów korporacyjnych, zgodnie z obowiązującym prawem i specyfiką działalności naszych klientów. Na co dzień doradzamy radom nadzorczym, jak i zarządom spółek, pomagamy w przygotowywaniu takich dokumentów, jak m.in. statuty spółek, umowy spółek, uchwały i regulaminy wewnętrzne. Celem naszej Kancelarii Adwokackiej jest zapewnienie klientom bezpieczeństwa i pewności, że ich działalność jest prowadzona zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem.

Audyty korporacyjne i wdrażanie zasad ładu korporacyjnego (corporate governance):

Audyty korporacyjne to narzędzie umożliwiające ocenę prawidłowości funkcjonowania spółki i zgodności jej działalności z obowiązującym prawem. Jabłońska & Jabłoński Adwokaci Legionowo zapewni Ci dokładny audyt korporacyjny, które obejmie analizę dokumentów korporacyjnych, struktur zarządzania, procedur i zgodności z przepisami prawa. Pomożemy Ci zidentyfikować potencjalne ryzyka, zasugerujemy poprawki. Nasz zespół adwokatów pomoże Ci zastosować najlepsze praktyki w zakresie ładu korporacyjnego, zgodnie z międzynarodowymi standardami i obowiązującym prawem polskim.

Analizy prawne typu due diligence:

Analiza prawna typu due diligence to niezbędny proces oceny prawnej przedsiębiorstwa, przeprowadzany najczęściej przed realizacją ważnych transakcji, takich jak zakup spółki, fuzje, przejęcia czy inwestycje. Dzięki due diligence, potencjalny inwestor czy nabywca może uzyskać pełny obraz sytuacji prawnej, finansowej i biznesowej analizowanego podmiotu. Podczas analizy sprawdzimy umowy handlowe, dokumenty korporacyjne, zobowiązania prawne i sytuacje pracowniczą, zgodność działań pomiotu z przepisami prawa oraz pozostałe potencjalne ryzyka prawne, które mogą wpłynąć na wartość i potencjał przedsiębiorstwa. Dostarczymy Ci szczegółowe i precyzyjne informacje, które pozwolą Ci podjąć właściwe decyzje biznesowe.

Sporządzanie regulaminów wewnętrznych i statutów przedsiębiorstw:

Regulaminy wewnętrzne i statut przedsiębiorstwa to kluczowy element w zarządzaniu firmą. Regulują one zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa, określają strukturę i zadania organów spółki, a także definiują prawa i obowiązki pracowników, wpływają one na kulturę organizacyjną, zasady współpracy i atmosferę w zespole. Dobrze wiemy jak ważne jest prawidłowe zaprojektowanie tych dokumentów, dlatego przygotowane przez nas dokumenty zawsze są poparte dogłębną analizą działalności naszego klienta.

Reprezentacja klientów przed sądami powszechnymi wszystkich instancji oraz Sądem Najwyższym, jak również reprezentacja klientów w postępowaniach zabezpieczających oraz egzekucyjnych:

Każda firma może znaleźć się w sytuacji, kiedy potrzebne jest skorzystanie z pomocy prawnej. Jabłońska & Jabłoński Adwokaci Legionowo to przede wszystkim doświadczenie w reprezentowaniu klientów przed sądami powszechnymi, aż do Sądu Najwyższego. Pomożemy Ci w na każdym etapie postepowania od przygotowania skarg, wniosków i pism procesowych po reprezentację na rozprawach sądowych. Pomagamy również klientom w postępowaniach zabezpieczających oraz w postępowaniach egzekucyjnych. Pomożemy Ci w egzekwowaniu prawomocnych orzeczeń sądowych, wiemy jak ważne jest dochodzenie swoich praw. Podczas sprawy dbamy o to, aby nasze działania były jasne i zrozumiałe, do każdej sprawy przygotowujemy się indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem. Postaw na doświadczenie i skuteczną obsługę prawną.

kancelaria prawo gospodarcze

Jabłońska & Jabłoński Adwokaci Legionowo

W świecie biznesu, konieczność posiadania solidnej wiedzy prawnej jest kluczowa. Zasady prawne, które regulują biznes, są skomplikowane i dynamiczne. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, oferujemy rozwiązania dostosowane do indywidualnych wymagań i okoliczności. Zawsze staramy się dostarczać usługi, które przynoszą realne korzyści naszym klientom.