logo, kancelaria adwokacka legionowo

Jabłońska & Jabłoński Adwokaci Legionowo

Compliance i procedury AML

W świecie biznesu zawsze warto upewnić się, że wszystko działa zgodnie z prawem. To właśnie ta pewność pozwala na skoncentrowanie się na tym, co najważniejsze – osiąganiu sukcesu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, stworzyliśmy kompleksowe usługi z zakresu compliance i procedur AML, które nie tylko pomagają utrzymać, ale przede wszystkim budować zaufanie na każdym etapie Twojej działalności.

Nasze usługi w zakresie prawa gospodarczego obejmują:

  • wsparcie klientów przy wdrażaniu systemów compliance i programów zarządzania ryzykiem,
  •  przygotowywanie i opracowywanie procedur, szkolenia personelu oraz przekazywanie niezbędnych informacji kadrze zarządzającej w zakresie minimalizowania ryzyka wystąpienia naruszeń w przedsiębiorstwie oraz ograniczenia negatywnych skutków powstałych zdarzeń,
  • opracowywanie i wdrażanie procedur AML w celu realizacji obowiązków wynikających z ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu,
  • przygotowywanie audytów prawnych w zakresie procedur AML,
  • identyfikowanie beneficjentów rzeczywistych oraz przygotowywanie zgłoszenia i aktualizacji beneficjentów rzeczywistych do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych,
  • prowadzenie szkoleń i warsztatów w zakresie wdrażania i obowiązywania procedur AML.
Widok z okna kancelarii adwokackiej zajmującej się prawem gospodarczym w Warszawie

Wsparcie klientów przy wdrażaniu systemów compliance i programów zarządzania ryzykiem:

Wiemy, jak ważne jest dla Twojej firmy, aby spełniać wszystkie wymogi prawa i norm regulacyjnych. Nie tylko zwiększa to zaufanie do Twojej firmy, ale także chroni Cię przed potencjalnymi karami i ryzykiem utraty reputacji. Nasze usługi są zaprojektowane tak, aby wspierać Cię w tych wyzwaniach.

Pomożemy Ci zrozumieć i spełniać wymagania prawne dotyczące Twojej działalności. Nasz zespół składa się z doświadczonych prawników, którzy pomogą Ci stworzyć i wdrożyć skuteczne systemy compliance, dostosowane do specyfiki Twojej firmy i sektora, w którym działasz.

Ponadto, oferujemy kompleksowe wsparcie w zakresie zarządzania ryzykiem. Pomożemy Ci zidentyfikować potencjalne zagrożenia prawne, ocenić je i opracować strategie zarządzania nimi.

Przygotowywanie i opracowywanie procedur, szkolenia personelu oraz przekazywanie niezbędnych informacji kadrze zarządzającej w zakresie minimalizowania ryzyka wystąpienia naruszeń w przedsiębiorstwie oraz ograniczenia negatywnych skutków powstałych zdarzeń:

Jednym z najważniejszych elementów skutecznego zarządzania ryzykiem i zgodnością z prawem jest zapewnienie, że cała Twoja organizacja jest świadoma swoich obowiązków i zna najlepsze praktyki.

Przygotujemy i opracujemy procedury dla Twojej firmy. Projektując procedury – tworzymy je dla ludzi, wiemy jak ważne jest zrozumienie wdrażanych procedur przez personel. Pomaga to zapobiegać naruszeniom i minimalizować ryzyko.

Oferujemy również szereg szkoleń dla personelu, które pomagają zrozumieć i zastosować te procedury w praktyce. Nasze szkolenia są dostosowane do różnych poziomów doświadczenia i wiedzy, a także do różnych ról w firmie. Dzięki temu wszyscy pracownicy, niezależnie od swojej roli, mają świadomość, jak przestrzegać zasad i unikać naruszeń.

Opracowywanie i wdrażanie procedur AML w celu realizacji obowiązków wynikających z ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu:

Zgodność z prawem, w tym z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, jest kluczowa dla każdej firmy. AML (Anti-Money Laundering) to obszar, który jest szczególnie istotny dla wielu sektorów, w tym dla instytucji finansowych. Nasza firma specjalizuje się w tworzeniu i implementacji procedur AML, które pomagają firmom spełnić swoje obowiązki prawne.

Tworzymy procedury AML, które są dostosowane do specyfiki Twojego biznesu, minimalizują ryzyko i zapewniają zgodność z prawem. Jako specjaliści w dziedzinie AML wiemy, że tworzenie procedur to dopiero początek, równie ważne jest ich skuteczne wdrożenie. Nasze usługi obejmują szkolenia dla personelu, konsultacje dla kierownictwa oraz ciągłe wsparcie, tak aby zapewnić, że procedury AML są prawidłowo stosowane i przynoszą oczekiwane rezultaty.

Przygotowywanie audytów prawnych w zakresie procedur AML:

Przeprowadzanie regularnych audytów prawnych jest niezwykle istotne dla utrzymania zgodności z przepisami AML (Anti-Money Laundering), a także dla monitorowania skuteczności i efektywności wdrożonych procedur. W Jabłońska & Jabłoński Adwokaci oferujemy usługi w zakresie przygotowywania audytów prawnych, które zapewniają głęboki wgląd w Twoje procedury AML i pomagają w ich ewentualnej korekcie.

Audyt procedur AML daje Ci nie tylko pewność, że Twoje procedury AML są zgodne z prawem, ale także cenne informacje, które mogą pomóc Ci ulepszyć te procedury, a nawet zwiększyć ich skuteczność.

Identyfikowanie beneficjentów rzeczywistych oraz przygotowywanie zgłoszenia i aktualizacji beneficjentów rzeczywistych do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych:

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR) jest to zbiór danych o osobach, które mają kontrolę nad wybranymi jednostkami gospodarczymi. Upewnij się, czy obowiązkiem jest dla Ciebie dokonanie wpisu do CRBR i kiedy taki wpis jest wymagany. Napisz do nas, a pomożemy Ci to zweryfikować: kancelaria@jablonscy-adwokaci.pl

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR) został wprowadzony w ramach zmiany ustawy z 1 marca 2018 roku o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Funkcjonuje jako publiczny, ogólnodostępny i bezpłatny rejestr beneficjentów rzeczywistych w Polsce. System CRBR rozpoczął swoją działalność 13 października 2019 roku dla określonych podmiotów założonych po tej dacie. Natomiast od 13 kwietnia 2020 roku CRBR obowiązuje wszystkie określone podmioty.

Pomagamy firmom w identyfikacji beneficjentów rzeczywistych, co jest kluczowym elementem przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Korzystając z naszej wiedzy i doświadczenia, pomagamy zrozumieć instytucję beneficjenta rzeczywistego oraz jakie obowiązki się z tym wiążą.

Prowadzenie szkoleń i warsztatów w zakresie wdrażania i obowiązywania procedur AML:

Wdrożenie prowadzenia procedur AML (Anti-Money Laundering) to nie tylko kwestia ich opracowania, ale także zapewnienia, że wszystkie osoby zaangażowane w działalność firmy mają pełną świadomość i zrozumienie tych procedur. Właśnie dlatego oferujemy szkolenia i warsztaty dotyczące procedur AML.

Podczas szkoleń nie tylko omawiamy teorię, ale również, skupiamy się na konkretnych przykładach z Twojej branży. Podczas szkoleń z procedur AML uczestnicy mają możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce, co pomaga im lepiej zrozumieć i skutecznie wdrożyć te procedury w codziennej pracy.

Twoje problemy to
nasza praca

Jabłońska & Jabłoński Adwokaci Legionowo

Chociaż zgodność z przepisami jest kluczowym elementem naszych usług, myślimy szerzej. Dążymy do tego, aby nasze usługi pomagały naszym klientom w budowaniu silnych, zdrowych i zrównoważonych biznesów. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, oferujemy rozwiązania dostosowane do indywidualnych wymagań i okoliczności. Zawsze staramy się dostarczać usługi, które przynoszą realne korzyści naszym klientom.